Poczta

Wczoraj uruchomiłem nową usługę, pozwalającą na sprawdzanie poczty w domenie „bajan.pl” również przez stronę internetową. Do tej pory sprawdzanie poczty było możliwe jedynie poprzez użycie klientów poczty POP, takich jak Microsoft Outlook, Outlook Express, Eudora, Thunderbird, BAT czy wielu innych podobnych.

Od wczoraj po kliknieciu na skrót Poczta, otwiera się okienko pytające o nazwę użytkownika i hasło. Chcąc zalogować się do własnej skrzynki w polu Użytkownik (albo User Name) należy wpisać swój adres e-mail w formacie nazwa@bajan.pl, a w polu dotyczącym hasła, należy podać hasło do tego konta.

Po udanym logowaniu na ekranie pojawią się ikonki gotowych do użycia programów pocztowych – Horde i SquirrelMail. Wybór należy do Was! Oba mają interface użytkownika w wielu językach (również polskim), wszystkie są wysoce konfigurowalne – możecie do woli zmieniać opcje wyświetlania i ustawienia konta.

Jeśli potrzebujecie jeszcze pomocy z ustawieniem konta w programach pocztowych obsługujących protokół POP, to następujące uwagi z pewnością Wam pomogą:

  1. Nazwa użytkownika, pole w którym wpisujemy jak się logować do systemu poczty, jest w formacie nazwa+bajan.pl (tak, to nie pomyłka, to znak plus w nazwie!).
  2. Hasło jest oczywiście różne dla każdego konta, ale jeśli już go używacie, to z pewnością je znacie (jeśli nie, wystarczy, że dacie mi znać!).
  3. Nazwa serwera POP3 to mail.bajan.pl.
  4. Nazwa serwera SMTP to mail.bajan.pl.

W wypadku jakichkolwiek problemów jestem oczywiście do dyspozycji (ograniczonej co prawda przez moją pracę zawodową, różnicę czasu i Nadię). Jeśli nie masz jeszcze konta pocztowego w domenie bajan.pl, a byłbyś nim szczerze zainteresowany, to również daj mi tylko znać, a zobaczymy co można dla Ciebie zrobić…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *